birgün

26° AÇIK

Şair Ataol Behramoğlu’na Küba’da ‘Kültür Nişanı’ verildi

Şair Ataol Behramoğlu’na, Küba’da düzenlenen Uluslararası Havana Şiir Festivali kapsamındaki törenle kültür nişanı verildi.

KÜLTÜR SANAT 26.05.2022 10:21
Şair Ataol Behramoğlu’na Küba’da ‘Kültür Nişanı’ verildi
Abone Ol google-news

KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Türk edebiyatının önde gelen şairlerinden Ataol Behramoğlu’na, Küba’da Kültür Bakanı Alpidio Alonso Grau tarafından kültür nişanı verildi.

Küba Devrimi’nin ardından 1966’da düzenlenmeye başlanan Uluslararası Havana Şiir Festivali 55. yılında devam ediyor.

Festival kapsamında Casa del Alba Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende Kültür Bakanı Alpidio Alonso Grau, şairler Hildebrando Pérez Grande ve Ataol Behramoğlu'na Küba Kültürü Nişanı verdi.

Şair Ataol Behramoğlu, törende yaptığı konuşmada, “Bu nişana sahip olmak büyük bir onur. Burada kendimi evimde gibi hissediyorum çünkü büyük şair José Martí'nin anavatanı burası. Burası aynı zamanda Fidel Castro devriminin de anavatanı. Onları saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Çok teşekkür ederim” dedi.

Perulu ünlü şair Hildebrando Pérez Grande de yaptığı konuşmada, “Hayatımın geri kalanında bana büyük bir onur veren bu nişan için teşekkür ederim. Fidel, Amerika'mızı ve tüm gezegenimizi aydınlatan güneştir. Fidel yaşamamız için kalan günleri aydınlatmaya devam ediyor. Çok teşekkür ederim Küba!” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun