birgün

23° AÇIK

Şair Şükrü Erbaş’ı tacizle suçlamıştı; 'yalan söylediği için pişman olduğunu' açıklayarak özür diledi

Şair Şükrü Erbaş’ı tacizle suçlayan ve isminin Fadime Öncü olduğunu söyleyen kadın, yalan söylediğini ve pişman olduğunu açıklayarak özür diledi. Erbaş, söz konusu mesajları paylaşarak, “Bildiğim şu ki öfkem hiç geçmeyecek. Bu çirkinliğe sizi muhatap ettiğim için özür dilerim” dedi.

KÜLTÜR SANAT 15.04.2021 16:33
Şair Şükrü Erbaş’ı tacizle suçlamıştı; 'yalan söylediği için pişman olduğunu' açıklayarak özür diledi
Abone Ol google-news

Twitter'da 'Kültürsüz Ayrık Otu' mahlaslı hesabın sahibi, isminin ‘Fadime Öncü’ olduğunu belirterek, daha önce tacizle suçladığı şair Şükrü Erbaş'tan, yalan söylediği için pişman olduğunu açıklayarak özür diledi. Erbaş, 'Kültürsüz Ayrık Otu' isimli Twitter kullanıcısı hakkında dava açtığını hatırlatarak, "Zindana dönmüş beş ay. Yargılama sürecinin sonucu, bu 'özür' metni. Bildiğim şu ki öfkem hiç geçmeyecek" yorumunu yaptı. Erbaş, iddialar nedeniyle sosyal medyada tepki almıştı.

"GERÇEKLE İLGİSİ YOK, SONRADAN DERİN PİŞMANLIK DUYDUM"

T24'ün haberine göre, Kültürsüz Ayrık Otu' mahlaslı hesap 14 Nisan'da yaptığı paylaşımda, "Ben Twitter'daki kullanıcı adımla Fadime Öncü... 9 Aralık 2020'de Twitter hesabımdan yaptığım bir paylaşımda, onlarca kadından birisi de benim diyerek, Şükrü Erbaş tarafından evine davet edildiğimi, dolaylı olarak taciz edildiğimi yazdım. Bunun gerçekle ilgisi yoktur. Çocukluğumda yaşadığım taciz ve psikolojik sorunlar beni, insanların onuruyla oynayan çirkin, yıkıcı bir suçlama yapmaya götürmüştür. Sonradan derin pişmanlık duydum. İşlediğim suçu kabul ediyorum. Kamuoyu önünde özür diliyorum" ifadesini kullandı.

sair-sukru-erbas-i-tacizle-suclayan-kadin-yalan-soyledigi-icin-pisman-oldugunu-aciklayarak-ozur-diledi-865025-1.

sair-sukru-erbas-i-tacizle-suclayan-kadin-yalan-soyledigi-icin-pisman-oldugunu-aciklayarak-ozur-diledi-865026-1.

ŞÜKRÜ ERBAŞ: ZİNDANA DÖNMÜŞ BEŞ AY

Şükrü Erbaş, özür metnini Instagram hesabından paylaşarak, "Benim sevgili arkadaşlarım... bir 'özür' metni paylaşıyorum. Twitter kullanmadığım için, Facebook sayfamı da Facebook kapattığı için çaresiz burada paylaşacağım. Bu kadın, aralık başında attığı bir tweette beni, kendisini eve çağırarak taciz etmekle suçlamıştı. Dava açmıştım. Zindana dönmüş beş ay. Yargılama sürecinin sonucu, bu 'özür' metni. Bildiğim şu ki öfkem hiç geçmeyecek. Bu çirkinliğe sizi muhatap ettiğim için özür dilerim." değerlendirmesini yaptı.

Erbaş sosyal medyada da söz konusu iddialar nedeniyle tepki almıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol