birgün

10° HAFİF YAĞMUR

Sakarya'da 5 kişiye mezar olan havuz davasının sanığı: Suçlu aranıyorsa belediyeler sorumlu olabilir

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde yüzme havuzunda elektrik akımına kapılarak 5 kişinin ölmesiyle ilgili davada 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. Sanıklardan biri ifadesinde beraatını isteyerek, "Bir suçlu aranıyorsa belediyeler sorumlu olabilir" dedi.

GÜNCEL 27.01.2022 20:48
Sakarya'da 5 kişiye mezar olan havuz davasının sanığı: Suçlu aranıyorsa belediyeler sorumlu olabilir
Abone Ol google-news

Sakarya'da Akyazı Kuzuluk Mahallesi'nde 23 Haziran 2017 tarihinde Kadir Kaya ve babası Mehmet Kaya'nın sahibi olduğu yüzme havuzunda elektrik akımına kapılan Davut Mert Kaliç, Gökay Yıldırım Geç, Nurullah Önlütürk, Kadir Kaya ve Mehmet Kaya hayatlarını kaybetmişti.

5 kişiye mezar olan yüzme havuzu ile ilgili açılan davada yargılama sürecine devam edildi. Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen duruşmaya, tutuksuz sanıklardan K.A. katılırken, diğer tutuksuz sanıklar katılmadı. Duruşmada ayrıca müştekiler ve taraf avukatları hazır bulundu. Celse arasında gelen belgelerin zapta geçirilmesi sonrasında sanık K.A. dinlenildi.

BELEDİYEYİ SUÇLADI

Sanık, olayın olduğu zamanda emekli olduğunu belirterek, “2011 yılında Kuzuluk Belediyesinden zabıta memuru olarak emekli oldum. Erzurum’dan nakil olarak geldim. Bir suçlu aranıyorsa belediyeler sorumlu olabilir. Her yıl faaliyet raporu hazırlanır bu rapor o yıl hazırlanmamış. Bu iş yerinde ucuza kaçmak için basit bir elektrik tertibatı çekilmiş. Olay olduğunda ben emekliydim. Ben çalıştığım zamanda dava konusu olan havuz faaliyette değildi. Ben emekli olduktan sonra müteveffa Mehmet izin almış diye duydum. Benim olayla bir ilişkim yoktur beraatimi istiyorum” dedi.

Söz verilen müşteki avukatları da bilirkişi raporuna itiraz ederek, raporu hazırlayanların yetkinliklerinin olmadığını savundu. Görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, eksik hususların giderilmesini istedi. Mahkeme heyeti ise taraf avukatlarına rapor hakkında beyaz ve itiraz dilekçelerinin hazırlanması ve eksik hususların giderilmesi için duruşmayı 25 Mart'a erteledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol