birgün

12° AÇIK

YAŞAM 01.12.2020 15:13

Sakarya'da bir eve yapılan operasyonda 'Savannah' bulundu

Sakarya'da kaçakçılık şube ekipleri bir eve ihbar üzerine operasyon düzenledi. Evde Savannah cinsi yaban kedisi bulundu.

Sakarya'da bir eve yapılan operasyonda 'Savannah' bulundu

Sakarya'da düzenlenen operasyonda ele geçirilen "Savannah" cinsi Afrika yaban kedisi, koruma altına alındı.

AA'nın haberine göre bir ihbarı değerlendiren İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri Sapanca ilçesi Rüstempaşa Mahallesi'nde T.T'nin ikametinde arama yaptı.

Arama sonucu evde "Savannah" cinsi Afrika yaban kedisi bulundu.

Veteriner hekim tarafından iğneyle uyutulan yaban kedisi, kafese konularak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki doğal yaşam parkı Ormanya görevlilerince Darıca'daki Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'na götürüldü.

Operasyonda gözaltına alınan şüpheli T.T. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

sakarya-da-bir-eve-yapilan-operasyonda-savannah-bulundu-811724-1.sakarya-da-bir-eve-yapilan-operasyonda-savannah-bulundu-811725-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız