Sakarya'nın Erenler ilçesinde, 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Merve K'ye, bindiği minibüste sürücü Serdar Serkan Y. cinsel saldırı teşebbüsünde bulundu. Serdar Serkan Y. tarafından şiddete de maruz bırakılan Merve K'nin arbede sırasında kaçtığı ve daha sonra şikayetçi olduğu belirtildi. Saldırgan, şikayet üzerine gözaltına alındı. Aralarında cinsel istismarın da bulunduğu 30 ayrı suç kaydı olduğu ortaya çıkan Serdar Serkan Y'nin 6 gün önce cezaevinden çıktığı öğrenildi.

Sakarya'da minibüs şoförü bir kadını darbedip, cinsel saldırı girişiminde bulundu
Editör notu: Fotoğraf, ajansın kullanıcılarına sunduğu haliyle kullanılmıştır, herhangi buzlama yapılmamıştır.

Sakarya’nın Erenler ilçesinde, 22 yaşında Merve K'ye cinsel saldırı girişiminde bulunan 43 yaşındaki minibüs şoförü Serdar Serkan Y, gözaltına alındı.

Olay gece saatlerinde Yunus Emre Parkı mevkinde meydana geldi. İstanbul Üniversitesi'nde eğitim gören Merve K, Sakarya'da bulunan ailesini ziyarete geldi.

DHA'nın aktardığına göre, Merve K, bindiği minibüste bir süre sonra tek kaldı. Sürücü Serdar Serkan Y, aracı durdurup kapıları kapattıktan sonra Merve K'nin yanına gelip, cinsel saldırı girişiminde bulundu.

Serdar Serkan Y'nin şiddete de maruz bıraktığı Merve K, arbede sırasında kaçarak durumu ailesine anlattı. Daha sonra Merve K'nin şikayette bulunmasının ardından, Serdar Serkan Y, Orta Garajlar mevkinde yakalanarak gözaltına alındı.

CEZAEVİNDEN YENİ ÇIKMIŞ

Serdar Serkan Y'nin, aralarında cinsel istismarın da bulunduğu 30 suç kaydı olduğu ortaya çıktı. Şüphelinin 6 gün önce cezaevinden çıkıp, minibüs şoförü olarak çalışmaya başladığı öğrenildi.