birgün

16° AÇIK

Sakarya'da tacize maruz bırakılan kadın öldüresiye dövüldü!

İstanbul'dan tatil için gittiği Sakarya'da, yolda yürürken sözlü tacize maruz bırakılan kadın, sığındığı tekel bayisinde Talip Altındal isimli erkek tarafından öldüresiye dövüldü. Altındal'ın darp ettiği kadın yaşadıklarını anlatırken, "Ben, sizin kameradan izlediğiniz o 30 saniyeyi 30 yıl gibi yaşadım" dedi.

KADIN 21.07.2022 08:40
Sakarya'da tacize maruz bırakılan kadın öldüresiye dövüldü! Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Tatil için gittiği Sakarya'nın Karasu ilçesinde akşam saatlerinde yürüyüş yapan Ş.Ö., otomobiliyle yanına yaklaşan Talip Altındal isimli erkek tarafından sözlü tacize maruz bırakıldı. Ş.Ö, tacizin devam etmesi üzerine cep telefonunu çıkararak aracın fotoğrafını çekti. Bunun üzerinde Altındal, Ş.Ö.'yü ezmeye çalıştı, tekel bayisine sığınan kadın, Altındal tarafından öldüresiye dövüldü.

DHA'nın haberine göre; olay, 18 Temmuz'da Sakarya'nın Karasu ilçesinde yaşandı. İstanbul'da yaşayan Ş.Ö., ailesiyle birlikte Karasu'ya tatile gitti. Akşam saatlerinde arkadaşlarıyla sahilde yürüyüş yapan Ş.Ö., eve dönerken otomobiliyle yanına yaklaşan Talip Altındal isimli erkek tarafından sözlü tacize maruz bırakıldı. Kendisini taciz eden Altındal'a sözlü karşılık veren Ş.Ö., tacizin devam etmesi üzerine cep telefonunu çıkararak Altındal'ın kullandığı otomobilin fotoğrafını çekti. Kadının kendisini polise şikayet edeceğini söylemesi üzerine Altındal otomobiliyle kadını ezmeye çalıştı.

BÜFEYE SIĞINDI, SALDIRIDAN KURTULAMADI

Bunun üzerine Ş.Ö., koşarak bir tekel bayisine sığındı. Peşinden gelen Altındal, Ş.Ö.'ye saldırarak darp etti. Büfenin arka kısmına ilerleyerek Altındal'ın saldırısından kaçmaya çalışan Ş.Ö., depo olarak kullanılan alanda da kurtulamadı. Altındal bu sırada, "Bu telefonla mı beni çekip şikayet edeceksin" diyerek Ş.Ö.'nün telefonunu kırdı. Ş.Ö. son anda boşluktan yararlanarak kendini caddeye atmayı başardı. Ş.Ö'nün saldırıya maruz bırakıldığı anlar ise işyerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Kimsenin müdahale etmediği görüldü.

SİLAHLI TEHDİT

Öldüresiye dövülen Ş.Ö, caddede ise, bir kadının otomobiline sığındı. Tekel bayisinden çıkarak otomobiline yönelen Altındal, eline aldığı silahla, iddiaya göre caddede bulunan herkesi tehdit etti. Otomobiline sığındığı bir kadın tarafından karakola götürülen Ş.Ö, kendisini taciz eden ve döven erkekten şikayetçi oldu. Polisin çalışması sonucu kısa sürede yakalanan Altındal çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"O 30 SANİYEYİ 30 YIL GİBİ YAŞADIM"

Ş.Ö., yaşadığı saldırı anlarını ve sonrasında yaşananları anlattı. Evine dönmek üzereyken otomobille yanına yaklaşan kişi tarafından sözlü tacize maruz bırakıldığını belirten Ş.Ö., "Tacize devam edince aracın fotoğrafını çektim. Telefonu elimden almaya çalıştı. Biraz ilerledi aracıyla, sonra geri geri gelerek beni ezmeye çalıştı. Tehditler savurunca da kaçmaya çalıştım ve açık olan tekel bayiine sığındım. Peşimden gelerek beni tekme tokat dövdü. Telefonumu kırdı ve 'Beni bu telefonla mı çektin. Beni bu telefonla mı polise şikayet edecektin' dedi. Güvenlik kameralarında sadece 30 saniye gözüken dehşet anları tekel bayinin içinde de devam etti. Dakikalarca dehşeti yaşadım ve öleceğimi düşündüm o an. Telefonuma odaklanıp tamamen parçalamaya çalıştığını fark edince koşarak caddeye çıktım. O sırada caddede bir kadın beni otomobiline alarak sakladı. Tekelden tekrar dışarı çıkan adam kendi aracından silah alarak beni aradı ve herkesi tehdit etti. Kuzenlerim geldi olay yerine, kuzenlerimin başına silah dayayıp tehdit etti. Otomobiline sığındığım kadın, beni karakola götürdü. Şikayetçi oldum ve yakalanarak tutuklandı. Umuyorum en ağır şekilde ceza alır. Ben, sizin kameradan izlediğiniz o 30 saniyeyi 30 yıl gibi yaşadım" şeklinde konuştu.

Saldırganın en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyen anne H.Ö. ise, "Onun ömür boyu cezaevinden çıkmaması lazım. Tüm ailemizin psikolojisi alt üst oldu bu yaşadığımız olayla. Devlet büyüklerimizin gereğini yapmasını istiyorum" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol