birgün

2° AÇIK

GÜNCEL 26.01.2021 18:17

Sakarya’daki patlama sesinin kaynağı belli oldu

Sakarya'nın Hendek ilçesinde duyulan patlama sesi duyulduğu iddia edildi. Hendek’te duyulan patlama sesinin aynısı, Eskişehir’de de yankılandığı öne sürüldü. Paniğe sebep olan sesin kaynağının, uçağın ses duvarını aşmasından kaynaklı meydana geldiği belirtildi. Sakarya Valisi Kaldırım, il genelinde yapılan taramada, herhangi bir patlama veya olumsuzluk olmadığının ilgili birimlerce tespit edildiğini bildirdi.

Sakarya’daki patlama sesinin kaynağı belli oldu

Sakarya'nın Hendek ilçesinde duyulan patlama sesinin uçağın ses duvarını aşmasından kaynaklı meydana geldiği ifade edildi.

Sakarya'nın Hendek ilçesinde duyulan patlama sesi duyulduğu iddia edildi.

İHA'nın haberine göre, paniğe sebep olan ve çok sayıda yurttaşı korkutan sesin kaynağının, uçağın ses duvarını aşmasından kaynaklı meydana geldiği öğrenildi. Öte yandan Hendek’te duyulan patlama sesinin aynısı, Eskişehir’de de yankılandı.

Ekipleri harekete geçiren olay, saat 16.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, bölgeden gelen patlama sesleri üzerine harekete geçen itfaiye, AFAD, sağlık, polis ve jandarma ekibi kısa sürede olay yerine ulaştı. Bölgede bulunan fabrika ile çevrede arama yapan ekipler, herhangi bir bulguya rastlamadı.

Ekipler, patlama sesinin kaynağını araştırırken, çok sayıda yurttaş da bölgede toplandı. Hendek ilçesinde patlama sesinin yankılandığı sırada Eskişehir'de de sonik patlama sesi duyuldu.

SAKARYA VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, kentin birçok bölgesinden duyulan yüksek sese ilişkin, il genelinde yapılan taramada, herhangi bir patlama veya olumsuzluk olmadığının ilgili birimlerce tespit edildiğini bildirdi.

Vali Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Sakarya'da patlama olduğu yönünde ihbarlar geldiğini ve paylaşımlar yapıldığının görüldüğünü belirterek, "İlimiz genelinde yapılan taramada herhangi bir patlama veya olumsuzluk olmadığı ilgili birimlerimizce tespit edilmiştr." ifadesini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol