birgün

25° AÇIK

DÜNYA 12.05.2021 11:32

Salah, Johnson’ı etiketleyerek Filistin için çağrıda bulundu

Dünyanın en iyi futbolcuları arasında gösterilen Mısırlı yıldız Muhammed Salah, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki göstererek, kariyerini devam ettirdiği ülke olan İngiltere’nin başbakanı Johnson’a ve diğer devlet yetkililerine çağrıda bulundu.

Salah, Johnson’ı etiketleyerek Filistin için çağrıda bulundu

Liverpool'un Mısırlı yıldızı Muhammed Salah, İsrail'i, işgali altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere saldırılarına tepki göstererek, İngiltere Başbakanı Boris Johnson başta olmak üzere tüm devlet yetkililerine çağrıda bulundu.

Twitter hesabından paylaşım yapan Salah, “Son dört yıldır evim olan ülkenin Başbakanı da dahil tüm dünya liderlerini, masum insanların şiddet ve öldürülmesinin bir an önce durması için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çağırıyorum. Artık yeter” ifadelerini kullandı.

Salah, daha önce de Twitter’daki profil fotoğrafına Mescid-i Aksa külliyesi içindeki Kubbetu's Sahra önünde çekilmiş bir fotoğrafını koymuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol