birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

ÇEVRE 13.12.2020 19:08

Salgın fırsatçısı HES projesine sosyal medya protestosu

Artvin Yusufeli ilçesi Demirdöven köyünde yapılmak istenen Hidro Elektrik Santraline yönelik sosyal medyadan #KaçkarÖlmesin ve #DamlaHesDursun kampanyası başlatıldı.

Salgın fırsatçısı HES projesine sosyal medya protestosu

Artvin'de Demirdöven, Yaylalar ve Altıparmak köylülerinin daha önce 3 kez kovduğu HES şirketi bu kez salgın döneminde çalışmalara başladı.

Erari Elektronik Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Taşeronu Nuryol İnşaat şirketinin HES kurmak istemesine ilişkin sosyal medya kullanıcıları Twitter’dan kampanya başlattı.

#KaçkarÖlmesin ve #DamlaHesDursun etiketine paylaşım yapan sosyal medya kullanıcıları, HES yapmak isteyen şirkete tepki gösterirken, talana izin vermeyeceklerini vurguladı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol