birgün

6° AÇIK

YAŞAM 09.04.2020 10:15

Salgın nedeniyle araç yoğunluğu azalınca dağ keçileri yol kenarına indi

Antalya- Konya karayolunda salgın nedeniyle trafik azalınca, dağ keçileri işgal edilen yaşam alanlarına geri döndü

Salgın nedeniyle araç yoğunluğu azalınca dağ keçileri yol kenarına indi

Antalya'nın Akseki ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında yurttaşlar sokağa çıkmayınca araç trafiği de azaldı. Yaşam alanları işgale edilen Dağ keçileri insanların ve trafiğin azalmasıyla karayolunun yakınlarına inerek beslendi.


Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile 20 yaş ve altı vatandaşların sokağa çıkması yasaklanırken, pek çok vatandaş da evde kaldı. Vatandaşlar evden çıkmayınca trafiğe çıkan araç da ciddi oranda azaldı. Bu durum daha çok doğadaki hayvanlara yaradı.

Trafik akışının en yoğun olduğu noktalardan Antalya- Konya karayolunun Akseki- Seydişehir arasında kalan Üzümdere av koruma sahasında araç yoğunluğu azalınca, dağ keçileri yol kenarına kadar indi. Burada beslenen dağ keçileri objektiflere yansıdı.

arac-yogunlugu-azaldi-dag-kecileri-yol-kenarina-indi-713555-1.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız