birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 23.03.2018 15:32

Salih Müslim: Ruslar bizi hayal kırıklığına uğrattı

Salih Müslim: Ruslar bizi hayal kırıklığına uğrattı

PYD eski Eş Genel Başkanı Salih Müslim, İsveç'in başkenti Stockholm'de bir grup milletvekilinin davetlisi olarak İsveç Parlamentosu binasında basın toplantısı düzenledi.

Afrin'in Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından alınmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Müslim, IŞİD'in Türkiye ile birlikte hareket ettiğini ileri sürdü. Müslim, AFP’ye verdiği röportajda “Türkiye, Rusya’nın desteği olmadan başarılı olmazdı. Ruslar bizi hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü Suriye'ye geldiklerinde bazı yükümlülükleri vardı. Suriye topraklarını koruyacaklarına dair söz vermişlerdi” diye konuştu.

Türkiye tarafından kırmızı bülten talebi ile aranan Müslim, Çekya'nın başkenti Prag'da gözaltına alınmış, Çek Mahkemesi'nin vermiş olduğu bir kararla serbest bırakılmıştı. Türkiye, Müslim’in geçici olarak tutuklanmasını ve Türkiye'ye iade edilmesini talep etmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız