birgün

22° AÇIK

BİRGÜN EGE 29.06.2020 14:48

Salihli’de JES’e direnen 33 yurttaşa ceza davası açıldı

Salihli’nin Hacıbektaşlı Mahallesi’nde yapılmak istenen JES’e karşı direnirken gözaltına alınan yurttaşlara 10 ay sonra ceza davası açıldı.

Salihli’de JES’e direnen 33 yurttaşa ceza davası açıldı

BERKAY SAĞOL

Salihli’nin Hacıbektaşlı Mahallesi’nde yapılmak istenen JES’e karşı direnirken gözaltına alınan yurttaşlara 10 ay sonra ceza davası açıldı.

Manisa’nın Salihli ilçesinin Hacıbektaşlı Mahallesinde yapılmak istenen JES'e karşı yurttaşlar geçtiğimiz yıl nöbet başlatmıştı. İş makinelerinin ve tırların geçeceği yolu kapatmak isteyen yurttaşlara jandarma cop ve biber gazıyla müdahale etmiş, aralarında Salihli Çevre Derneği Başkanı Av. Seçil Ege’nin de olduğu 26 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan kişilerinde aralarında bulunduğu 33 kişiye 10 ay sonra dava açıldığı öğrenildi.

Yurttaşların şikayet dilekçeleriyle ilgili bir gelişme olmadığını vurgulayan Av. Seçil Ege Değerli, “Bizde aynı gün şikayetçi olmak için uzun süre bekledik ancak şikayet dilekçelerimiz alınmadı. Hatta bazı dilekçeler jandarmayla bize geri gönderildi. Sadece birkaç arkadaşımızı şikayetçi olabildi onlarla da ilgili henüz bir gelişme yok, bu davaya hem müşteki hem de sanık olarak eklendi. Bu davaların ayrı ayrı görülmesi gerekirken birleştirildi ve zorlama bir şekilde bize dava açıldı” diye konuştu.

Açılan dava 22 Ekim 2020 tarihinde Salihli 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız