Samsun'da bir çift nikah törenini huzurevinde yaptı

18.09.2019 15:43 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde yaşayan Fazlı Öztürk ile Melek Şahin, nikah törenlerini huzurevinde gerçekleştirdi. Fırsat buldukça 75. Yıl Bafra Huzurevi'ne giderek burada kalanlarla sohbet eden yaşındaki Fazlı Öztürk ile Melek Şahin, evlilik kararı aldı. Öztürk'ün nikah törenlerini huzurevinde yapma fikrini söylediği Şahin, öneriyi sıcak karşıladı. Bunun üzerine Öztürk, huzurevi yönetimiyle iletişime geçerek düşüncesini aktardı. Huzurevi yönetiminin de olumlu yaklaşmasıyla Öztürk ile Şahin, nikah için hazırlıklarını tamamladı.

Fazlı Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, fırsat buldukça eşiyle huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ettiklerini söyledi.Evlilik kararı aldıklarında bu mutlu günlerinde onlarla beraber olmak istediklerini belirten Öztürk, "Biz onların mutlu gününde yanlarında oluyoruz, onlar da bizim mutlu günümüzde yanımızda olsun istedik. Yaşlılarımızı önemsiyor, onların mutlu olmasını istiyoruz. Anılarında yer almak istiyoruz. Bundan dolayı çok mutluyuz." dedi.

Melek Şahin de mutlu günlerini huzurevinde yaşamanın çok anlamlı olduğunu vurgulayarak, "Yakın zamanda arkadaşlarını kaybettiler. Biraz olsun o kötü anıyı akıllarından silmek, mutlu bir gün yaşatmak için huzurevinde evlenmeye karar verdik. Mutluyuz." diye konuştu.

AA