birgün

18° AÇIK

Samsun’da bir imam, Sedef Kabaş’ı ‘kelepçe’ üzerinden itibarsızlaştırmaya çalıştı

Samsun'da Vedat Aydın adlı bir imam, “Cumhurbaşkanına hakaret” ettiği iddiasıyla tutuklanan Sedef Kabaş hakkında, “Muhtemelen gece kullanmıştır kelepçeyi. Bu çapta bir kadının fantazilerinin sınırını kestirmek çok kolay değil, üzülme gündüz gece vardır kelepçe” diye yazdı. İmam daha sonra paylaşımını silerek Twitter hesabını kapattı.

GÜNCEL 23.01.2022 19:24
Samsun’da bir imam, Sedef Kabaş’ı ‘kelepçe’ üzerinden itibarsızlaştırmaya çalıştı
Abone Ol google-news

Samsun'da imamlık yapan Vedat Aydın, TELE1’de bir atasözünü söylediği için “Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan tutuklanan Gazeteci Sedef Kabaş hakkında tepki çeken bir paylaşımda bulundu.

Kabaş’ı itibarsızlaştırmayı amaçlayan imam Vedat Aydın, “Muhtemelen gece kullanmıştır kelepçeyi. Bu çapta bir kadının fantazilerinin sınırını kestirmek çok kolay değil, üzülme gündüz gece vardır kelepçe” ifadelerini kullandı. İmam Vedat Aydın daha sonra paylaşımını sildi.

Aydın’ın, 22 Ocak saat 16.31’de yaptığı bu paylaşımının ardından Twitter hesabını kapattığı da görüldü.

Ayrıca Aydın’ın farklı paylaşımlarında Kabaş’a ve ona sahip çıkan yurttaşlar hakkında da hakaret ve küfürler sarf etmesi dikkat çekti.

samsun-da-bir-imam-sedef-kabas-i-kelepce-uzerinden-itibarsizlastirmaya-calisti-971663-1.samsun-da-bir-imam-sedef-kabas-i-kelepce-uzerinden-itibarsizlastirmaya-calisti-971664-1.

CHP’Lİ ANTMEN, ALİ ERBAŞ’A SORDU

İmam Vedat Aydın’ın paylaşımına, sosyal medyadan tepki yağdı.

Tepki veren isimlerden biri olan CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı etiketlediği tweetinde şu ifadeleri kullandı:

“Samsun Tekkeköy İmamı Vedat Aydın’ın Sedef Kabaş halkında yaptığı alçak paylaşım. Bu iğrenç adamla ilgili bir şey yapacak mısın yoksa sarayın siyasetine uygun fetva vermekle mi meşgulsün gene?”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol