birgün

13° AÇIK

GÜNCEL 18.08.2020 20:45

Samsun'da bir TIR'ın dorsesinde çok sayıda göçmen bulundu

Samsun'da polis uygulama noktasında durdurulan TIR'ın dorsesinde 120 göçmen bulundu. Uzun süre susuz kalan göçmenler, hava alabilmek için brandaları yırttı

Samsun'da bir TIR'ın dorsesinde çok sayıda göçmen bulundu

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bir TIR'ın dorsesinde çok sayıda göçmen yakalandı.

Kentin girişindeki polis uygulama noktasında 14 BD 759 plakalı tırı durduran polisler, yaptıkları kontrolde TIR'ın dorsesinde göçmenlerin olduğunu belirledi.

Dorsede saklanan göçmenlerin sıcak hava nedeniyle brandaları yırttıkları görüldü. Araçtan indirilen ve sıcaktan bunaldıkları gözlenen göçmenlerin çok uzun süre susuz kaldığı öğrenildi.

Göçmenler geniş güvenlik önlemleri altında Atatürk Spor Salonu'na getirildi.

Türkçe bildiğini söyleyen bir göçmen, "Afganistan'dan geldik. Kaçarak getirdiler bizi buraya. Yola çıkalı 5 gün oldu, o zamandan beri yoldayız. İstanbul'a bizi çalışmaya götüreceklerdi. Afganistan'da iş olmadığı için kaçtık" dedi. Başka bir göçmen ise "Afganistan'da Taliban var, IŞİD var, Amerika var. Terörden kaçıyorum. İstanbul'a gidip oradan da Avrupa'ya gidecektik" dedi.

AA, DHA, İHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız