birgün

25° AÇIK

Samsun'da drenaj kuyusuna inen 3 kardeş metan gazından zehirlenerek hayatını kaybetti

Samsun'da sulama göletinin vanasını açmak için indiği drenaj kuyusunda metan gazından zehirlenen 24 yaşındaki Enes Turan'ı ile onu kurtarmak isteyen Osman ve Sadi Turan isimli ağabeyleri yaşamını yitirdi. Gazdan etkilenen 2 itfaiye eri ise hastanede tedaviye alındı.

GÜNCEL 19.08.2022 12:25
Samsun'da drenaj kuyusuna inen 3 kardeş metan gazından zehirlenerek hayatını kaybetti
Abone Ol google-news

Samsun'un Vezirköprü ilçesi Adatepe Mahallesi'nde meydana gelen olayda 24 yaşındaki Enes Turan sulama göletinin vanasını açmak için drenaj kuyusuna indi.

Kuyudaki metan gazı sebebiyle zehirlenen Enes Turan ile onu kurtarmaya gelen ağabeyleri Osman ve Sadi Turan, zehirlenerek yaşamını yitirdi.

Kardeşlerden haber alamayan yakınları, durumu fark edip itfaiye ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine gelen ekipler, kuyuya indiklerinde Turan kardeşlerin cansız bedenleriyle karşılaştı. Metan gazından zehirlendikleri belirlenen Enes, Osman ve Sadi kardeşlerin cenazeleri, ekiplerin çalışmasıyla kuyudan çıkarıldı.

Çalışmalar sırasında itfaiye erleri Adem Karaman ile Mustafa Ev de gazdan etkilendi. İki itfaiye eri, Vezirköprü Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol