birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 18.09.2019 14:11

Samsun'da 'ilik nakli' dolandırıcılığı

Samsun'da 'ilik nakli' dolandırıcılığı

Samsun'un İlkadım ilçesi'nde 'çocuklara ilik nakli' yardımı bahanesiyle dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, Bahçelievler Mahallesi Aşık Fuzuli Sokağı'nda engelliler derneği adına yardım topladıklarını belirten bir kadın ile erkeğin, 'çocuklara ilik nakli yapılacağını' söyleyerek yardım toplamaya çalıştıkları ihbarı üzerine Gazi Polis Merkezi ekipleri, çalışma yürüttü.

Çevrede eşkale benzeyen kişilere yönelik yapılan çalışma sonucu İsmail C. ve Hatem D. yakalandı. İsmail C'nin, lösemili çocuklara ilik nakli yapılması amacıyla yardım topladıklarını ve dergi sattıklarını iddia etmesine rağmen yardım toplama için gerekli izin belgesi ile yanlarında dergi olmadığı belirlendi.

Gözaltına alınan zanlılar, emniyete götürüldü.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız