birgün

18° AÇIK

YEREL 16.09.2021 14:03

Samsun'da sağanak nedeniyle 2 okulu su bastı

Samsun'da etkili olan sağanak nedeniyle Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi ve Atatürk Ortaokulunun zemin ve bodrum katlarını su bastı.

Samsun'da sağanak nedeniyle 2 okulu su bastı

Samsun'da etkili olan sağanak nedeniyle su baskınları yaşandı. Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinde gece saatlerinde başlayan sağanak nedeniyle derelerin su debisinde yükselme meydana geldi.

Bafra ilçesinde Lise Caddesi'ndeki Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi ve Atatürk Ortaokulunun zemin ve bodrum katlarını su bastı. Atatürk Ortaokulunun spor salonunda su basması nedeniyle hasar meydana geldi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, suyun binalardan tahliyesi için çalışmalarını sürdürüyor. Her iki okulda da su basmasının ardından yapılacak çalışmalar nedeniyle eğitime bugün için ara verildi.

İl merkezinde ise sağanak nedeniyle caddelerde su birikintileri oluştu, trafikte de yer yer aksamalar meydana geldi.

Atakum sahilinde 2 metreye ulaşan dalgalar oluştu. Yağışın gün boyunca aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol