birgün

18° AÇIK

DÜNYA 13.05.2021 18:33

San Marino, turistlere 50 avroya Sputnik V aşısını uygulayacak

San Marino, 50 avro karşılığında Rusya'nın koronavirüse karşı geliştirdiği Sputnik V aşısını turistlere uygulayacak. Dışişleri Bakanı Luca Beccari, uygulamanın San Marino’ya daha önce yaşanmayan bir turizm fırsatı sunma imkanı sağlayacağını belirtti.

San Marino, turistlere 50 avroya Sputnik V aşısını uygulayacak

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Kuzey İtalya’da bağımsız bir mikro devlet olan San Marino, turistlere 50 avro karşılığında Rus Sputnik aşısı uygulayacağını duyurdu.
Local’ın haberine göre, Sağlık Bakanı Roberto Ciavatta yaptığı bir basın açıklamasında, 61 dolara denk gelen harcın aşının iki dozunu da kapsadığını belirtti.

Aşı, ülkede bir otelden en az üç gece rezervasyon yaparak ikinci doz için üç veya dört hafta içinde ülkeye yeniden dönen herkese yapılabilecek.

Dışişleri Bakanı Luca Beccari, 17 Mayıs günü başlayacak programın San Marino’ya “daha önce hiçbirimizin yaşamadığı bir turizm fırsatı sunma imkanı sağlayacağını” belirtti.

Rus aşısı henüz Avrupa Birliği makamları tarafından yetkilendirilmedi, ancak San Marino bloğun üyesi olmadığı için Mart ayının başlarından beri bu aşıyı ülkesinde uyguluyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol