birgün

26° AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 13.08.2020 15:52

Sanatçı Meral Niron hayatını kaybetti

Sinema sanatçısı Meral Niron, tedavi gördüğü hastanede 83 yaşında hayatını kaybetti.

Sanatçı Meral Niron hayatını kaybetti

Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncusu ve sinema sanatçısı Meral Niron, 83 yaşında yaşamını yitirdi. Niron'un tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi'nde kalp yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdiği açıklandı.

Devlet Tiyatroları Sanatçıları Derneği (DETİS) Niron’ın ölümü üzerine Twitter'dan yaptığı açıklamada, “Meral Niron'u kaybettik. Tüm tiyatro camiasının başı sağ olsun” dedi.

Oyuncular Sendikası da, “Meslektaşımız Meral Niron hayatını kaybetti. Çok üzgünüz. Tüm sevenlerine sabır dileriz. Başımız sağ olsun” mesajını paylaştı.

‘TATLI VE HUYSUZ CADI’

Dramaturg ve BirGün yazarı Eren Aysan da Twitter'dan bir paylaşım yaparak, “Tiyatronun tatlı ve huysuz cadısıydı” ifadelerini kullandı.

Ankara Sanat Tiyatrosu'nda çok sayıda oyunda rol alan Niron, Ferhunde Hanımlar ve Bizim Evin Halleri gibi popüler dizilerde ekranlara konuk olmuştu.

Meral Niron ayrıca senaryosunu Yılmaz Güney'in yazdığı Sürü ile birlikte Hayroş, Düğüm ve Acıların Kadını gibi sinema filmlerinde de rol aldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız