birgün

10° PARÇALI AZ BULUTLU

Sanatçı Yılmaz Çelik hakkında verilen beraat kararı bozuldu

‘Örgüt üyeliği ve örgüt propagandası’ suçlamasıyla bir süre tutuklu kaldıktan sonra beraat eden Dersimli sanatçı Yılmaz Çelik hakkında verilen karar bozuldu.

KÜLTÜR SANAT 22.11.2022 14:02
Sanatçı Yılmaz Çelik hakkında verilen beraat kararı bozuldu
Abone Ol google-news

Dersim’de 8 Aralık 2019’da verdiği konserin ardından gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkemede ‘örgüt üyeliği ve örgüt propagandası’ suçlamasıyla tutuklanan sanatçı Yılmaz Çelik hakkında verilen beraat kararı, istinaf mahkemesi tarafından bozuldu.

Sanatçı Çelik, Tunceli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 25 Mart 2020’de görülen ilk duruşmada bulunduğu Elazığ T Tipi Cezaevi'ne tahliye edildi. 1 Haziran 2021’de ise Çelik hakkında beraat kararı verildi. Ancak, savcılık kararı Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı. İstinaf ise verdiği kararla beraat kararını bozdu.

Çelik’in yeniden yargılanacağı dava 24 Kasım Perşembe günü saat 14:55’te yeniden görülmeye başlanacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol