birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

EKONOMİ 26.09.2020 23:01

Sanayi Bakanı, Erdoğan’ın açtığı 300 fabrikanın listesini paylaştı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Erdoğan’ın bugün Gaziantep’te açtığı 300 fabrikanın listesini paylaştı.

Sanayi Bakanı, Erdoğan’ın açtığı 300 fabrikanın listesini paylaştı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Gaziantep’ten tek kalemde açtığı 300 fabrikanın listesini paylaştı.

Varank, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Gaziantep'te bugün hem teknoloji hem de sanayi festivali vardı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tek seferde 300 fabrikanın resmi açılışını yaptık. Bu bir rekor! Salgın döneminde uyguladığımız politikalar, hedeflerine ulaşıyor” dedi.

Varank, paylaşımında fabrikaların ilave 45 bin kişilik istihdam yaratacağını belirtti.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 milyarlık yatırımla hizmete giren fabrikalarda, 45 bin kişiye doğrudan istihdam sağlanacağını belirterek “Dolaylı istihdamı da hesaba kattığımızda bu sayı 100 bini aşıyor. Tam kapasite üretime geçilmesiyle bu fabrikaların, Gaziantep'in ihracatına 1 milyar doların üzerinde katkı sağlaması bekleniyor” dedi.

300 fabrikanın listesi şöyle:

sanayi-bakani-erdogan-in-tek-kalemde-actigi-300-fabrikanin-listesini-paylasti-785551-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız