Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim Araştırma Hastanesi'nde acil servis hemşiresi olarak görev yapan 26 yaşındaki İbrahim Uğurlu hasta yakını tarafından darp edildi. Uğurlu bilincini kaybetti.

Sancaktepe'de sağlık çalışanına saldırı: Hemşire bilincini kaybetti

Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim Araştırma Hastanesi’nde acil servis hemşiresi olarak çalışan 26 yaşındaki İbrahim Uğurlu, Y.S. isimli bir hasta yakınının yumruklu saldırısına uğradı.

Bilincini kaybeden Uğurlu’nun burnu kırıldı.

Uğurlu’nun şikayetçi olmasının ardından hasta yakını Y.S’nin ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Saldırı nedeniyle burnu 3 yerinden kırılan hemşire Uğurlu ise çalıştığı hastanede tedavi altına alındı.

DHA'nın haberine göre Uğurlu, "Görev yaptığım sırada bir hasta yakını tarafından darp edildim. Öncesinde hasta yakınına görevim olmayan bir konuda yardımcı oldum. Çok saldırgan bir tavrı vardı. Hasta bayılma ile geldi. Tedavisine başladık. Hasta yakını, ‘Gel lan buraya bu yatağın başını kaldır’ dedi. Kendisini uyardım ama o sırada çevremde yardım isteyecek bir güvenlik yoktu tek başıma kaldım" dedi.

Bilincini kaybettiğini belirten Uğurlu, "İlk darbesini önledim, kendimi savunmak için onu ileri doğru ittim. O sırada bana yumruk attı ve bilincimi kaybettim. Sonrasında yumruk atmaya devam ediyor ve burnum kırıldı. Psikolojik olarak iyi değilim, burnumda ağrılar devam ediyor" diye konuştu.