birgün

-3° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 13.01.2021 11:59

Sancar'dan "HDP kapatılsın" çağrılarına yanıt: Buyursunlar deneyip görsünler

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, MHP'nin HDP'nin kapatılmasına yönelik çağrılarına ilişkin "O çok sevdikleri iktidardan sona daha hızlı yaklaşmalarına neden olacak. Buyursunlar deneyip görsünler" açıklamasını yaptı.

Sancar'dan "HDP kapatılsın" çağrılarına yanıt: Buyursunlar deneyip görsünler

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, HDP’nin kapatılması çağrılarının AKP'nin iktidarı kaybetmesini hızlandıracağını kaydetti.

Sancar, “Bunun karşılığı nedir? diye sorarsanız söyleyeyim. AKP de oy kaybediyor ve oy kaybı hiç yavaş değil görüldüğü kadarıyla. O çok sevdikleri iktidardan sona daha hızlı yaklaşmalarına neden olacak. Buyursunlar deneyip görsünler” dedi.

'TOPLUMUN HAFIZASIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORLARSA YANILIYORLAR'

Mithat Sancar, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından som günlerde sıklıkla dillendirilen “HDP kapatılsın” çağrılarına ilişkin konuştu. Artı TV'de konuşan Sancar, şunları söyledi:

“Eğer AKP'li yöneticiler, Türkiye toplumunun hafızasız olduğunu düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Önce bu konudaki yaklaşımlarını gözden geçirsinler. Kendileri için bu kadar kötü olduğunu zamanında büyük büyük laflarla anlattıkları bu tür uygulamayı şimdi Türkiye'nin üçüncü büyük partisine reva görenler bu halkın vicdanında mutlaka mahkûm edilir.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız