Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, 'şarap' demeden şaraba yüzde 15 ve yüzde 25 arası zam geldiğini duyurdu. Aybaş, Süryani şaraplarının fiyatlarının da yüzde 50-60 oranında arttığını söyledi.

Şaraba zam geldi

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, "Üzüm suyundan yapılan, fıçılarda olgunlaşıp fermente olan, içime hazır hale gelen kırmızı, beyaz ve rose renklere sahip 75 cl cam şişede üretimi yasal satışı serbest olan meyve özlü ürün" ifadeleriyle şaraba zam geldiğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Aybaş, Süryani şaraplarının fiyatlarının da yüzde 50-60 oranında arttığını söyledi.

Aybaş paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Üzüm suyundan yapılan, fıçılarda olgunlaşıp fermente olan, içime hazır hale gelen kırmızı, beyaz ve rose renklere sahip 75 cl cam şişede üretimi yasal satışı serbest olan meyve özlü ürün çeşitlerine yüze 15-25 arası zam güncellemesi geldi. Bu üzüm suyunun Mardin Midyat bölgesindeki şişelenmiş satışı hazır hali olan Wine (Süryani) ürünlerede %50-60 oranında yüksek fiyat güncellemesi zammı gelmiştir"

Aybaş, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın kendisine gönderdiği tebligatı paylaşarak 'tüketici ile alkollü içkiler fiyat paylaşımını tüketici ile yapmanın yasak olduğu gerekçesi' ile kendisine 50 bin lira ile 250 bin lira arası idari para cezası kesileceğini duyurmuştu.