birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

Saray'a kötü haber: Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a dokuz puan fark atıyor

Artıbir Araştırma'nın som anketine göre, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı olası seçimlerde ikinci sıraya geriledi. Anketin sonuçlarına göre, olası bir cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yüzde 48.2 oy alırken, Erdoğan yüzde 39.7 oy oranında kaldı.

SİYASET 28.05.2022 08:56
Saray'a kötü haber: Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a dokuz puan fark atıyor
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

Son dönem yayımlanan kamuoyu yoklamalarından Saray yönetimine kötü haberler gelmeye devam ediyor. Yaklaşan 2023 seçimleri öncesinde seçim anketleri peş peşe açıklanırken Artıbir Araştırma’dan Hüseyin Çalışkaner canlı yayında anket sonucu açıklayarak, Cumhurbaşkanlığı adaylığında Erdoğan’ın ikinci sıraya indiğini duyurdu.

Artıbir Araştırma’nın son anket yurttaşlara ‘Bu pazar Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa hangi adaya oy verirsiniz?’ sorusu yöneltildi. Anketin sonuçlarına göre, olası bir cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 48.2 oy alırken, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 39.7 oy oranında kaldı. Buna göre CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaklaşık dokuz puan fark attığı görüldü.

Ankette dikkat çeken bir başka sonuç ise kararsızların oy oranı oldu. Ankete göre kararsızların oranı 12.1 olarak duyuruldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol