birgün

18° AÇIK

Saray'da Erdoğan-Karamollaoğlu görüşmesi

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saray'da bir araya geldi. 2 saat 15 dakika sürdü. Görüşmede Erdoğan'ın, Karamollaoğlu'nu yanındaki boş koltuğa değil de kanepeye oturtması dikkati çekti. Görüşme sonrası Karamollaoğlu "Bazı noktalarda aynı fikirleri bazı noktalarda da farklı fikirleri belki taşıyoruz ama çok dostane güzel bir görüşme oldu," dedi.

SİYASET 10.11.2021 16:53
Saray'da Erdoğan-Karamollaoğlu görüşmesi
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki görüşmesi başladı.

Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’nu Saray'da kabul etti. Görüşme, saat 15.00'te başladı.

Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme, 2 saat 15 dakika sürdü.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, görüşme sonrası partisinin genel merkezinde değerlendirmelerde bulundu.

Görüşmeye dair bilgiler veren Karamollaoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızla bir görüşme talebimiz olmuştu. Bugüne randevu verdiler. 2 saat kadar uzunca bir zaman hem ülkemizin hem dünyanın neredeyse temas etmediğimiz meselesi kalmadı. Bazı noktalarda aynı fikirleri bazı noktalarda da farklı fikirleri belki taşıyoruz ama çok dostane güzel bir görüşme oldu. Onun ötesinde de söyleyecek başka bir şey bulamıyorum. Teşekkür ediyorum ilginiz için” diye konuştu.

'KANEPE' DETAYI

Erdoğan, görüşmenin başlangıcında Karamollaoğlu ile birlikte fotoğraf çektirdi.

Çekimin ardından eliyle Karamollaoğlu’na koltukta oturacağını işaret eden Erdoğan’a Karamollaoğlu “Nasıl? Böyle mi oturalım?” diye yanıt veriyor.

Karamollaoğlu daha sonra Erdoğan’ın gösterdiği kanepeye oturuyor.

Görüntülere ilişkin Diken’den Altan Sancar'a konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya "Görüntüleri kamuoyunun takdirine bırakıyorum" dedi.

Kaya şunları söyledi;

"Ev sahibi sayın cumhurbaşkanı ve kendi protokolünü uyguladı. Ancak diğer parti başkanlarına da bu protokol mü uygulanıyor bilemiyorum. Görüntüleri kamuoyunun takdirine bırakıyorum."

İttifak tartışmalarının görüşmede gündeme gelip gelmediğine ilişkin soruyu da cevaplayan Kaya, şunları söyledi:
"Bizim gündemimiz belirttiğimiz konulara ilişkindi. Tabii bir de sayın cumhurbaşkanının kendi gündemleri olabilir. Fakat randevu bizim açımızdan ülkenin sorunlarını konuşmak üzere talep edilmişti. Bizim gündemimiz bundan ibarettir."

saray-da-erdogan-karamollaoglu-gorusmesi-942539-1.

saray-da-erdogan-karamollaoglu-gorusmesi-942540-1.

Öte yandan Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi bir görüşmede yanındaki koltukta oturtmuştu.

saray-da-erdogan-karamollaoglu-gorusmesi-942541-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol