birgün

14° PARÇALI BULUTLU

Saray’daki oyuncak hırsızlığının detayları ortaya çıktı

Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleşen oyuncak hırsızlığına ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Dosyaya göre T.Y., isimli şoför bir ayda toplam bedeli 919 bin 958 lira olan 298 koli oyuncak çalmış.

GÜNCEL 12.05.2022 07:37
Saray’daki oyuncak hırsızlığının detayları ortaya çıktı
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yaşanan hırsızlık olayına ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

T24'ten Asuman Aranca'nın haberine göre, hırsızlık olayı Cumhurbaşkanlığı’nın kapalı devre kamera sistemini takip eden görevliler tarafından, 22 Nisan gecesi Millet Camii altındaki depolardan bir araca kolilerin yüklendiğinin kapı görevlilerine bildirilmesiyle ortaya çıktı. Kolileri araca yükleyen T.Y. isimli şoförün yanına giden görevliler, ne yaptığını sordu. T.Y. de, “Cumhurbaşkanının yakın zamanda il dışına çıkacak olması nedeniyle oyuncakları hazır bulundurmak için araca taşıdığını” söyledi.

Ancak yapılan araştırmada T.Y.’ye böyle bir görev verilmediği anlaşıldı. Mülakata alınan T.Y., depo sorumlusunun odasından anahtarı gizlice alarak, zaman zaman kolilerle oyuncak çaldığını ve düşük fiyattan piyasaya sattığını itiraf ederken, bazı çalışanların da programlarda fazladan oyuncak dağıtılmış gibi tutanak tutarak, artırdıkları oyuncakları sattıklarını anlattı.

ÇALINAN OYUNCAKLARIN TOPLAM BEDELİ 919 BİN 958 LİRA

İncelenen kamera görüntülerinde son 1 ayda toplam 298 kolinin çalındığı belirlendi.

İhbar üzerine şüpheliler gözaltına alınırken, yapılan piyasa araştırması sonucunda da 1 ayda çalınan oyuncakların toplam bedeli 919 bin 958 lira olarak hesaplandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden üçü tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

Saray’da çalışan 6 kişinin, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt içi gezilerinde çocuklara dağıttığı oyuncakların bulunduğu Millet Camii altındaki depodan kolilerce kumandalı araba ve oyuncak bebeği resmi araçlara yükleyip çalarak, düşük fiyattan oyuncakçılara sattıkları ortaya çıkmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol