birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 31.03.2021 14:03

Saray’dan bakanlıklara, kabine değişikliği sinyali gibi talimat

Kabine değişikliği yapılacağına dair iddialar gündemdeki yerini korurken Saray’dan bakanlıklara atamam ve kararlara imza atmama talimatı verildiği öne sürüldü.

Saray’dan bakanlıklara, kabine değişikliği sinyali gibi talimat

AKP’nin geçen hafta gerçekleştirilen 7. Olağan Kongresi ardından kabine değişikliği yapılacağına ilişkin iddialar kulislerde gündem olmayı sürdürüyor. Cumhurbaşkanlığı’ndan bakanlıklara verildiği belirtilen talimat, kabine değişikliği sinyali olarak yorumlandı.

Odatv’de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanlığından; Bakanlıklara, bünyelerinde yeni bir atama ve herhangi bir karara imza atmama talimatı iletildi.

AKP 7. Olağan Büyük Kongresi'nde, parti yönetimine bazı yeni isimler girmiş ve birçok isim de çizik yiyerek liste kalmıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un koltuklarına yeni isimlerin atanacağı belirtilmişti.

AKP kongresinin hemen öncesinde konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Kabine değişikliği olacak mı?" sorusuna "Cumhurbaşkanı yeni bir düzenlemeye gidecektir. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz" cevabını vermişti.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik ise, kabine değişikliği yapılacağı iddialarına dair yaptığı açıklamasında, “Cumhurbaşkanımızın takdirinde bir konu. Var ya da yok demek, şu tarihte olacak demem gibi bir şey söz konusu değil ama siz de bilirsiniz. Bu durumlarda bütün tahminler boşa çıkar. Tamamen Cumhurbaşkanının takdirindedir” demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol