birgün

24° AZ BULUTLU

GÜNCEL 09.07.2020 14:03

Saray’dan sosyal medya açıklaması: Düzenleme konusunda konsensüs oluştu

AKP’nin sosyal medya planına ilişkin konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Kapatılması diye bir plan yok ama düzenlenmesi gerektiği konusunda artık bir konsensüs oluştu” dedi.

Saray’dan sosyal medya açıklaması: Düzenleme konusunda konsensüs oluştu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Ayasofya'nın ibadete açılması, tarihi dünya mirası kimliğinden bir şey eksiltmez. Daha fazla insan orayı ziyaret edebilir" dedi. Kalın, sosyal medya düzenlemelerine ilişkin ise "Kapatılması diye bir plan yok ama düzenlenmesi gerektiği konusunda artık bir konsensüs oluştu" diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ayasofya'nın ibadete açılması tartışmalarına ilişkin açıklama yapan Kalın, "İbadete açılması, tarihi dünya mirası kimliğinden bir şey eksiltmez.Daha fazla insan orayı ziyaret edebilir" ifadelerini kullandı.

Kalın, sosyal medya düzenlemesiyle ilgili ise "Sosyal medyanın kapatılması diye bir plan yok ama düzenlenmesi gerektiği konusunda artık bir konsensüs oluştu. Burası 'Gerçek hayatta suç olan sanal hayatta da suçtur' ilkesiyle hareket edilmesi gereken bir alandır" diye konuştu.

Kalın ayrıca, İsrail'in Batı Şeria'yı İlhak Planına da değinerek "Bu yeni bir gasp ve işgal politikasıdır, hamlesidir, oyunudur. Bu oyuna hiç kimsenin gelmemesi gerekir" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız