birgün

6° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 19.11.2020 12:08

Saray’ın YİK üyesi Cemil Çiçek: Reform kelimesi çok aşındı, kimse bir şey beklemesin

ABD seçimleri ardından ekonomide yaşanan değişimin peşi sıra verilen ‘hukuk reformu’ sinyallerine dair konuşan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek, “Reform kelimesi çok aşındı, kimse bir şey beklemesin” dedi.

Saray’ın YİK üyesi Cemil Çiçek: Reform kelimesi çok aşındı, kimse bir şey beklemesin

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Cemil Çiçek'in reform tartışmalarına ilişkin olarak, "Reform kelimesi çok aşındı, kimse bir şey beklemesin" yorumunu yaptığını aktardı.

Çiçek, “Biz 459 yıldan beri yargının düzeltilmesini konuşuyoruz. Sadrazam Lutfi Paşa’nın Âsafnâmesinden, Göriceli Mustafa’nın Koçibey Risalesinden beri. Bir toplum 500 yıl adaleti arar mı?” dedi.

Taşgetiren Çiçek’in kendisine, “Kanunda ne eksik?” sorusunu sorduğunu ve “Bize topyekün bir tevbe-i nasûh (tövbe) lazım. Reform kelimesi çok aşındı, kimse bir şey beklemesin” dediğini belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol