birgün

6° AÇIK

GÜNCEL 19.11.2020 12:08

Saray’ın YİK üyesi Cemil Çiçek: Reform kelimesi çok aşındı, kimse bir şey beklemesin

ABD seçimleri ardından ekonomide yaşanan değişimin peşi sıra verilen ‘hukuk reformu’ sinyallerine dair konuşan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek, “Reform kelimesi çok aşındı, kimse bir şey beklemesin” dedi.

Saray’ın YİK üyesi Cemil Çiçek: Reform kelimesi çok aşındı, kimse bir şey beklemesin

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Cemil Çiçek'in reform tartışmalarına ilişkin olarak, "Reform kelimesi çok aşındı, kimse bir şey beklemesin" yorumunu yaptığını aktardı.

Çiçek, “Biz 459 yıldan beri yargının düzeltilmesini konuşuyoruz. Sadrazam Lutfi Paşa’nın Âsafnâmesinden, Göriceli Mustafa’nın Koçibey Risalesinden beri. Bir toplum 500 yıl adaleti arar mı?” dedi.

Taşgetiren Çiçek’in kendisine, “Kanunda ne eksik?” sorusunu sorduğunu ve “Bize topyekün bir tevbe-i nasûh (tövbe) lazım. Reform kelimesi çok aşındı, kimse bir şey beklemesin” dediğini belirtti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız