birgün

16° AÇIK

BİRGÜN EGE 30.07.2021 09:51

Sarıgöl’ün Sultani üzümünü dolu vurdu

Sarıgöl’ün Sultani üzümünü dolu vurdu

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde dolu ve fırtınanın vurması nedeniyle 11 bin dekarlık alanda yüzde 50 ile yüzde 100 arasında zarar meydana geldiği tespit edildi.

Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, Sarıgöl ve çevresinde son dolu ve fırtınadan etkilenen 11 bin dekarlık alanın incelendiğini söyledi.

Ülgen, "Zarar belirleme çalışmaları sonunda yerine göre yüzde 50 ile yüzde 100 oranında zarar belirlendi. Öncelikle tarım sigortası yaptıran üreticilerimiz TARSİM’e müracaat etmeli. Sonra sigortasız üreticilerimiz için borç ertelenmesi yapılmalıdır. Zarar gören bağların yaş olarak değerlendirilmesi zor ancak kurutmalık değerlendirilmelidir" dedi.

Ülgen, Sarıgöl’de Çanakçı, Çavuşlar, Çimentepe, Sığırtmaçlı ve Tırazlar Mahallerindeki üzüm bağlarında zararın yoğun olduğunu ifade etti.

Manisa CHP Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu da dolu ve fırtınadan meydana gelen zararı incelemek için Sarıgöl’e geldi.
Bakırlıoğlu’nun üzüm bağlarındaki incelemesine, Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, Sarıgöl CHP İlçe Başkanı Erman Halil Eryılmaz, CHP Sarıgöl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Erin katıldı. Bakırlıoğlu, mahalleri ve bağları dolaşarak üreticilerin sorunlarını yerinde dinleyerek notlar aldı.

İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol