CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, akaryakıta yapılan ÖTV zammına tepki gösterdi. Bir akaryakıt istasyonundan bir bardak benzin satın alan Sarıgül, “Bir bardak benzin olmuş 10 lira. Bu 10 lirayla teker nasıl dönecek” diyerek aldığı benzini arabasının tekerine döktü.

Kaynak: Haber Merkezi
Sarıgül'den ÖTV tepkisi: Bir bardak benzin olmuş 10 lira

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, akaryakıta yapılan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) zammına tepkisini bir akaryakıt istasyonundan bir bardak benzin satın alarak göstrerdi.

“Bir bardak benzin olmuş 10 lira. Bu 10 lirayla teker nasıl dönecek” diyen Sarıgül aldığı benzini arabasının tekerine döktü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla dün gece Resmi Gazete’de yayınlanan kararla benzinin litresinde 2,52 TL olan ÖTV 7,52 TL’ye, motorinde 2,05 TL olan ÖTV de 7,05 TL’ye yükseltildi.

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, akaryakıta yapılan ÖTV zammını protesto etmek için bugün bir akaryakıt istasyonuna gitti. Sarıgül, akaryakıt istasyonunda çektiği videoyu, “Benzin ve motorine yansıyan yeni fiyatlardan sonra iğneden ipliğe her şeye zam gelmeye başlayacak. Halkımız borçla yaşıyor, borcu borçla kapatıyor” mesajıyla Twitter hesabında yayınladı.

Akaryakıt istasyonundan bir bardak benzin satın alan Sarıgül, “Evet, görüyorsunuz, akmakta bile zorlanıyor. Neden biliyor musunuz? Bir bardak benzin olmuş 10 lira. Bu 10 lirayla teker nasıl dönecek” diyerek aldığı benzini arabasının tekerine döktü.