birgün

16° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 26.07.2021 16:23

Şarkıcı Pink, bikini yerine şort giyen Norveçli kadın sporcuların cezasını ödemeyi teklif etti

Amerikalı şarkıcı Pink, Avrupa Plaj Hentbol Şampiyonası'nda bikini yerine şort giyen Norveç kadın hentbol takımına kesilen cezayı ödemeyi teklif etti.

Şarkıcı Pink, bikini yerine şort giyen Norveçli kadın sporcuların cezasını ödemeyi teklif etti

Dünyaca ünlü şarkıcı Pink, Avrupa Plaj Hentbol Şampiyonası’nda şort giydikleri gerekçesiyle 1500 avro para cezası kesilen Norveç kadın hentbol takımının cezasını ödemeyi teklif etti.

Bulgaristan'ın Varna kentinde düzenlenen Avrupa Plaj Hentbol Şampiyonası’nda İspanya'ya karşı oynanan bronz madalya maçında, Norveç kadın hentbol takımı bikini altı yerine şort giymeyi tercih etti. Bunun üzerine Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF), kural ihlali nedeniyle Norveçli oyunculara kişi başına 150 avro olmak üzere toplamda 1500 avro para cezası kesti.

Norveç Hentbol Federasyonu ise, oyuncularıyla gurur duyduğunu belirterek para cezasının federasyonun ödeyeceğini açıkladı.

Sporculara bir destek de dünyaca ünlü şarkıcı Pink’ten geldi. Twitter hesabından açıklamada bulunan Pink, "Cinsiyetçi kurallara itiraz ettikleri için Norveç kadın plaj hentbolu takımından gurur duyuyorum. Asıl Avrupa Hentbol Federasyonu ceza almalıdır. Cezaları sizin için memnuniyetle ödeyeceğim" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol