birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 15.09.2020 11:28

Şarkıcı Zeynep Mansur, evini 'drone'la gözetlediği gerekçesiyle komşusundan şikâyetçi oldu

Evinin komşusu tarafından drone'la gözetlendiği gerekçesiyle şikayetçi olduktan sonra vazgeçen şarkıcı Zeynep Mansur, "Şikâyetten vazgeçtim ama korkuyorum. Bu olay bende psikolojik baskı yarattı" diye konuştu.

Şarkıcı Zeynep Mansur, evini 'drone'la gözetlediği gerekçesiyle komşusundan şikâyetçi oldu

Şişli'deki bir rezidansın 12’nci katında oturan Zeynep Mansur, geçen pazar günü evinde ağırladığı arkadaşıyla sohbet ederken, penceresinin önünde bir dron (uzaktan kumanda edilen hava aracı) fark etti.

Hürriyet'in haberine göre; evinin içinin görüntülendiğini düşünen ünlü şarkıcı, iddiasına göre aşağıya bakıp dronu kumanda eden kişiye “Ne yapıyorsun sen?” diye sordu ve “Evine bakıyorum” yanıtını aldı.

Zeynep Mansur, aynı binada oturduğunu sonradan öğrendiği kişi hakkında karakola giderek şikâyette bulundu. İfade için çağrılan şahıs, yalnızca evinde bıraktığı köpeğini izlediğini söyleyerek şarkıcıdan özür diledi.

Mansur, “Oturduğum rezidansın yönetimi de rapor tuttu karakolda. Tutanağım baki. Şikâyetten vazgeçtim ama korkuyorum. Bu olay bende psikolojik baskı yarattı. Bir insan, evindeki köpeğe dışarıdan drone ile neden bakar? Bir daha aynı şey olursa avukatım savcılığa başvuracak” dedi.

Fotoğraf: Instagram

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız