birgün

11° AÇIK

SİYASET 25.10.2017 08:40

Sarraf davasına sert çıktı

ABD’de devam Rıza Sarraf davası için sert ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı, “Bu işler bittiği zaman biz dünyayı ayağa kaldırmasını da biliriz” dedi

Sarraf davasına sert çıktı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. ABD’de Rıza Sarraf ve Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın tutuklu bulunduğu dava için sert ifadeler kullanan Erdoğan, “Bu işler bittiği zaman da biz dünyayı ayağa kaldırmasını da biliriz” dedi.

Erdoğan, Osman Kavala’nın gözaltına alınmasıyla ilgili de, “Türkiye’nin Soros’unun havası çıktı ortaya” ifadelerini kullandı.
Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Rakka’daki Öcalan posteri
PKK değil diyorlar, peki Rakka’daki bölücü terör örgütünün dev posterlerinin asılmasını ey Amerika sen neyle izah edeceksin? Rakka’da suçüstü yakalanınca da ‘terörist başı saygı değer bir kişi değildir’ diye kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar. Lafa bak. Ya bu sizin gibi bir ülkeye yakışır mı?

Sarraf davası tepkisi
Ha sizin gücünüz, Tayyip Erdoğan’ın 13 tane korumasını, ki bunların Amerika’yı çoğu görmemiş, onlar için gözaltı kararı çıkartmaya yeter. Bakıyorsunuz çok daha enteresan, bir bankamızın daha önce 6 kere girip çıkan görevlisini 7’nci kez girişinde gözaltına almaya yeter. Bir başka vatandaşımıza aynı şekilde gözaltına almaya yeter. Bu işler bittiği zaman da biz dünyayı ayağa kaldırmasını da biliriz. Bunların hepsini de açıklayacağız.

‘Ansızın vurabiliriz’
Şu anda İdlib’deki operasyon büyük oranda neticelendi. Afrin önümüzde. Bunların hepsi ülkemiz için tehdittir, bizler her alanda kararlıyız. Buralardan taviz veremeyiz. İşte daha önce de söyledik. Daha önce de söyledik, bir gece ansızın gelebiliriz, bir gece ansızın vurabiliriz.

Kavala iddiası
FETÖ ile irtibatı sebebiyle birisini gözaltına alıyorsunuz. STK temsilcisiydi, medya mensubuydu, güzel vatandaştı gibi güzellemelerle hedef saptırmaya çalışılıyor. Başkonsoloslukta çıkan da, o STK mensubu dedikleri, Türkiye’nin Soros’u denilen kişinin havası çıktı meydana. Bağlantılar çıktı ortaya. Siz kime neyi yutturuyorsunuz ya? Ve Taksim olaylarının arkasında bakıyorsunuz aynı kişi var. Bakıyorsunuz belli yerlere kaynak aktarımının arkasında bunları görüyorsunuz. Neyi yutturuyorsunuz?

‘Erken seçim gündemimizde yok’
Erdoğan grup toplantısının çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan erken seçim iddialarına ilişkin, Erdoğan “İddiayı kim öne sürüyorsa ispatla mükelleftir. Yok öyle bir şey, bizden öyle bir şey duydunuz mu?” diye konuştu.