birgün

15° KAPALI

GÜNCEL 29.11.2017 22:47

Sarraf’ın ‘DAYI’sı Türkiye’de 1,5 milyon lira kazandı

Sarraf’ın ‘DAYI’sı Türkiye’de 1,5 milyon lira kazandı

ABD’de Türkiye aleyhine tanıklık yapmaya başlayan Rıza Sarraf bir yandan da Türkiye’de para kazanmaya devam ediyor.

RED'in haberine göre, Türkiye'de Rıza Sarraf iki atı halihazırda hipodromlarda koşmakta. Sarraf'ın DAYIM BENİM isimli İngiliz safkanı son beş ayda 487 bin lira kazandı. 4 yaşındaki safkanın koşmaya başladığı Eylül 2015 tarihinden bu yana iki yıllık toplam kazancı ise 1 milyon 421 bin 37 kuruş.

Sponsor gelirleriyle birlikte 1,5 milyon lira civarında geliri olan DAYIM BENİM en son 5 Kasım’da İstanbu Veliefendi Hipodromu’nda koşarak burun farkıyla ikinci oldu ve 46 bin lira kazandı.

Sarraf’ın halen koşan bir diğer atı ise FORGET ME NOT isimli safkan İngiliz atı da bugüne kadar 354 bin liralık kazanç elde etmiş vaziyette.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız