birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 28.01.2018 09:07

Sarraf’ın nerede olduğu ortaya çıktı: Korunaklı evde değil New York’ta cezaevinde

ABD’de yargılandığı davada tanık olan Sarraf’ın New York yakınlarındaki Westchester Cezaevi’nde olduğu ortaya çıktı

Sarraf’ın nerede olduğu ortaya çıktı: Korunaklı evde değil New York’ta cezaevinde

İran’a yönelik yaptırımların delinmesine ilişkin ABD’de görülen ‘Atilla’ya karşı ABD davası’nda ‘sanık’ken savcıyla anlaşarak ‘tanık’ konumuna gelen Rıza Sarraf, aylar sonra başka bir cezaevinde ortaya çıktı. Sarraf’ın uzun bir süre cezaevi yerine FBI tarafından özel korunaklı bir yerde tutulduğu iddia edilmişti.

New York Manhattan’daki cezaevinde tutulduğu sırada, 62 yaşındaki Fildişi Sahili vatandaşı Faozi Jaber’a tecavüz ettiği öne sürülen Sarraf’a, cinsel saldırı suçlamasıyla dava açılmıştı. Sarraf’ın bu davayla ilgili tebligatı 19 Ocak’ta öğleden sonra saatlerinde New York’un Westchester bölge hapishanesinde aldığı ortaya çıktı. Mahkeme kayıtlarında Sarraf’ın Westchester County hapishanesinde kaldığı belirtildi. Ancak Sarraf’ın bir hafta önce kaldığı belirtilen bu hapishanede kaydı bulunmuyor. Sarraf’ın avukatları ise müvekkillerinin ne kadar süredir bu cezaevinde kaldığı ve hâlâ aynı cezaevinde bulunup bulunmadığı yönündeki soruya yorum yapmadı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız