birgün

24° AÇIK

Sarraf'ın yanındaki kadının kim olduğu ortaya çıktı

GÜNCEL 13.09.2018 09:08
Sarraf'ın yanındaki kadının kim olduğu ortaya çıktı
Abone Ol google-news

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının kilit isimlerinden iş adamı Rıza Sarraf'ın New York’ta birlikte görüntülendiği kadının, bir zamanlar Ebru Gündeş’in yakın arkadaşı olan Ayşegül Akgün olduğu iddia edildi.

Hürriyet'ten Sinem Vural'ın haberine göre İran’a yönelik yaptırımların ihlal edilmesiyle ilgili Amerika’da görülen davanın önemli ismi Rıza Sarraf, geçtiğimiz günlerde New York’taki Nobu adlı restoranda görüntülendi. Savcılıkla anlaştığı ve New York’taki bir cezaevinin özel bölümünde tutulduğu sanılan Sarraf’ın dün yayınlanan fotoğrafı yankı uyandırdı.

Bu arada yemekte ona eşlik eden kadının kimliği de ortaya çıktı. Meçhul kadının, bir zamanlar Sarraf’ın eşi Ebru Gündeş’in hayranı ve sonrasında arkadaşı olan Ayşegül Akgün olduğu öne sürüldü.

Yıllar boyunca Gündeş’e hemen her davette, seyahatte ve sahne programında eşlik eden Akgün’ün neden Amerika’da olduğu, neden Sarraf’la görüştüğü merak konusu oldu. Bu arada Akgün ile bilinmeyen bir sebeple arası açılan ve uzun zamandır eski dostuyla görüşmeyen Gündeş’ten de bu buluşmayla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

Takvim gazetesi: Sarraf'ın masasında konuşulanlara ulaştık

sarraf-in-yanindaki-kadinin-kim-oldugu-ortaya-cikti-509706-1.

Takvim gazetesi ise yayımladığı haberde; Sarraf'ın ismi Ayşe olduğu iddia edilen kadınla restoranda tanıştığını belirterek masada yaşandığı iddia edilen diyalogları bugün birinci sayfasında yayınladı. Gazete, Ercan Bayrak isimli muhabirlerinin ‘önemli bilgilere’ ulaştığını yazdı.

Takvim’in haberi şöyle:

"Herkesin merak ettiği Sarraf, New York'ta bir kadınla yemek yerken ortaya çıktı. TAKVİM de ünlü aktör Robert de Niro'ya ait Nobu adlı restoranın 24 No'lu masasındaki o diyaloglara ulaştı. Buna göre Sarraf kendini Sam olarak tanıttı. 3 yıldır New York'ta yaşadığını anlattı. Turizm işiyle uğraştığını, özel uçaklarının olduğunu anlattı. Kadın da 'Adım Ayşe. Buraya yeni geldim. Bazı projelerim var' ifadelerini kullandı. Sarraf ise 'Ortak bir şeyler yapabiliriz. Hatta Miami'de malikaneme hemen gidebiliriz' şeklinde bir teklif yaptı. Kadın 'Hayır' deyince Sarraf onu Waldorf Astoria adlı oteldeki Bull and Bear adlı bara çağırdı. Fotoğraflarını çekildiğini fark eden ikili, mekandan ayrıldı. 400 dolar bahşiş bırakan Sarraf, bayan arkadaşıyla birlikte kapıdaki şoförlü ve korumalı aracına binerek mekandan ayrıldı."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol