birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 21.09.2018 08:22

Sarraf yeniden ortaya çıktı: New York'un en ünlü otelinde görüntülendi

Sarraf yeniden ortaya çıktı: New York'un en ünlü otelinde görüntülendi

ABD’ye giriş yaparken İran yaptırımlarını delme suçlamasıyla Mart 2016’da tutuklanan 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının kilit ismi Rıza Sarraf, geçtiğimiz günlerde ünlü bir restoranda görüntülenmesinin ardından bu kez de New York'un en ünlü otelinde görüntülendi.

Hürriyet'ten Razi Canikligil 'in haberine göre Rıza Sarraf'ın, geçen hafta suşi yerken görüntülendiği Nobu'nun hemen karşısındaki Four Seasons Downtown Oteli'nde konakladığı ortaya çıktı.

Başka bir isimle oda rezervasyonu olduğu öğrenilen Sarraf, kapıda bekleyen Washington plakalı Cadillac Escalade marka, şoförlü lüks aracın önünde görüntülendi.

Sarraf'a eşlik eden FBI ajanı ya da özel bir korumanın olmaması dikkat çekti.

sarraf-yeniden-ortaya-cikti-new-york-un-en-unlu-otelinde-goruntulendi-512379-1.

SAVCILIKLA ANLAŞMIŞTI
Önce otomobili otoparka sokan şoför 2 saat sonra aracı tekrar kapıya getirerek eşyaları bagaja yükledikten sonra ayrıldı. Kapıdaki görevlilerden biri ‘Yolculuk büyük ihtimalle Hamptons'a (2 saat mesafedeki New Yorklu zenginlerin yazlık semti)" dedi.

New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi'nde yargılanan Sarraf, daha az ceza almak için savcılıkla anlaşarak hakkındaki suçlamaları kabul etmiş ve itirafçı tanıklık yapmıştı.

Duruşmaların bitmesinden bir ay sonra New York'un Westchester Cezaevi'nde olduğu ortaya çıkan Sarraf'tan bir daha haber alınamamış ve cezaevi kayıtlarından ismi kaldırılmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol