birgün

5° AZ BULUTLU

EGE'DE BİRGÜN 16.09.2019 15:01

Saruhanlı 13. Altın Üzüm ve Kültür Festivali'ne hazırlanıyor

Saruhanlı 13. Altın Üzüm ve Kültür Festivali'ne hazırlanıyor

BİRGÜN İZMİR

Saruhanlı Belediyesi tarafından bu yıl 28 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “13. Altın Üzüm ve Kültür Festivali" hazırlıklarına başlandı. Festivalde şarkıcı Işın Karaca’nın sahne alacağı bildirildi.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçenin en büyük gelir kaynağı olan üzümün tanıtımı ve önemini ortaya koymak adına geleneksel olarak her yıl düzenlen “Altın Üzüm ve Kültür Festivali”nin bu yıl 28 Eylül - 6 Ekim tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

Festival etkinlikleri kapsamında 30 Eylül Pazartesi günü saat 15.00’de İstasyon meydanından alışveriş sergi ve stantlarının bulunduğu Cumhuriyet mahallesindeki PTT önüne kadar kortej yürüyüşü düzenleyeceklerini ifade eden Bilgin, festivalin içeriğine ilişkin şu bilgileri verdi;

"Kortej yürüyüşümüzün ardından ilçe merkezinde festivalimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Daha sonra PTT binası önündeki boş alana kurulacak alışveriş sergisi ve stantlarının açılışını yapacağız. Bu alanda çocuklarımız ve gençlerimiz için lunapark kurulacak. 2 Ekim Çarşamba günü Belediyemize ait sosyal tesislerde 'Peron 5' grubunun sahne alacağı konser düzenleyeceğiz. Bu esnada, daha önceden düzenlenen halı saha futbol turnuvasında dereceye giren takımlara ödülleri de verilecek."

IŞIN KARACA SAHNE ALACAK

Başkan Bilgin, festival kapsamında 4 Ekim Cuma akşamı ilçedeki 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi meydanında şarkıcı Işın Karaca'nın sahne alacağı ücretsiz halk konseri düzenleyeceklerini kaydetti.

5 Ekim Cumartesi günü ise değnek atılması ve atlı cirit gösterisi düzenleyeceklerini dile getiren Bilgin, bunun yanı sıra çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlerinde yer alacağı festivalde İlçe halkının keyifli günler geçireceğini dile getirdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız