birgün

8° AZ BULUTLU

Satır ve kılıçla meslektaşına ve etrafa saldıran avukat serbest bırakıldı

Bakırköy'de elindeki kılıç ve satırla önce meslektaşı Ramazan Erdoğan'ı sonra da sokaktakileri tehdit eden Avukat Levent D., serbest bırakıldı.

GÜNCEL 23.10.2022 12:50
Satır ve kılıçla meslektaşına ve etrafa saldıran avukat serbest bırakıldı Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

İstanbul Bakırköy'de Avukat Levent D., bir elinde kılıç diğer elinde satırla önce meslektaşı Ramazan Erdoğan'ı sonra da sokaktakileri tehdit etti. Gözaltına alınan avukatın serbest bırakıldığını belirten meslektaşı Ramazan Erdoğan "Güvende hissetmiyorum" dedi.

Kocatepe Mahallesi'nde önceki gün saat 15.00 sıralarında Avukat Levent D., hukuk bürosunun olduğu apartmanda bir elinde kılıç diğer elindeki satırla bağırıp, küfür ettiği sırada sesleri duyup ne olduğunu öğrenmek için koridora çıkan meslektaşı Ramazan Erdoğan'a yöneldi. Levent D. elindeki satırı, Avukat Ramazan Erdoğan'a doğrulttu. Erdoğan hızla geri çekilerek, oradan uzaklaştı. Levent D. bu kez ellerindeki satır ve kılıçla sokağa inerek çevredekileri tehdit etmeye başladı. Oradan geçen araçlara da kılıçla saldırmaya çalıştı.

İhbar üzerine polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Levent D., ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

"BEN MESLEKTAŞIMIZA SALDIRI OLDU SANDIM"

Mesleştaşının satırla tehdit ettiği avukat Ramazan Erdoğan, yaşananları şöyle anlattı: "Apartmanda çok sayıda hukuk bürosu var. Bağrışma ve küfür duydum. Yakın zamanda da bir avukata saldırı olduğunu duymuştuk, yine bir meslektaşımıza saldırıyorlar diye kapıyı açtık. Üst katımda ofisi olan Avukat Levent D. bir elinde satır diğer elinde kılıçla, merdivenlerde hızla üzerime geldi. Satır olan elini boynuma doğru savurdu, geri çekilip ofisime girdim. Aramızda hiçbir diyalog geçmedi. Sokağa çıktı, kılıç ve satırla araç sürücüsü ve yayalara saldırdı. Küfürlü şekilde konuşuyordu."

"KENDİMİ GÜVENDE HİSSETMİYORUM"

Ramazan Erdoğan, meslektaşının eski bir işçisinin alacağını istemesi nedeniyle tartışma yaşadığını ifade ederek, "Kendisine yönelik bir saldırı olmadığını, bizzat kendisinin saldırdığını öğrendik. Emniyet güçleri gözaltına aldı. Biz de ifademizi verdik, şikayetçi olduk. Bir çok kamera kaydı olmasına rağmen, yaralamaya teşebbüs, halkın genel güvenliğini tehlikeye atacak eylemler olmasına rağmen savcılık takdiriyle serbest bırakıldı. Ben kesinlikle güvende hissetmiyorum. Binaya dün gece girdiğinde 'Ramazan' diye bağırmış. Belki de burada olsaydım, saldıracaktı. Biz avukatlık mesleğinin haysiyeti, onur, şerefi adına da utanç duyuyoruz bu şahsın davranışlarından. 2-3 ay önce de bir kız öğrenci yurdunda kızları taciz ettiği iddiası bize ulaştı" diye konuştu.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol