birgün

13° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 03.03.2021 07:17

Satranç turnuvasına 321 bin TL

İki gün süren, “Malazgirt’ten Afrin’e İstiklal Mücadelesi” oyunu için 2018 yılında ABB’den 200 bin TL alan şirket, şimdi de Sincan Belediyesi’nin iki günlük satranç turnuvasını organize ederek kasasına 321 bin TL koydu.

Satranç turnuvasına 321 bin TL

Mustafa M. Bildircin

AKP’li Sincan Belediyesi, iki gün süren online satranç turnuvası için organizasyon şirketine 321 bin TL ödedi. Turnuvanın organizasyonu için AKP yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden beş ayda 1,2 milyon TL’lik ihale alan şirket tercih edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden 2018 yılında beş ay içerisinde toplam değeri 1,2 milyon TL olan yedi ihale alan organizasyon şirketi, rotayı ilçe belediyesine kırdı. Sincan Belediyesi’nin 6 Şubat-8 Şubat günleri arasında düzenlediği online satranç turnuvasının organizasyonu, Mustafa Tuna döneminde ABB’den çok sayıda ihale alan organizasyon şirketine 321 bin TL karşılığında verildi.


PAZARLIKTAN VAZGEÇİLMEDİ

Belediyenin Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, “Yıldırım Satranç Turnuvası” adı verilen organizasyon için 21 Ocak’ta ihale düzenledi. Pazarlık yöntemi ile gerçekleştirilen ihaleye iki şirket teklif verdi. Teklifleri değerlendiren ihale, 3 Şubat’ta ihaleyi sonuca bağlayarak organizasyon şirketlerinden biriyle sözleşme imzaladı. Sözleşme imzalanan firmanın Reel Organizasyon isimli şirket olduğu belirtildi. Şirketin daha önce aldığı belediye ihalelerine ilişkin veriler dikkat çekti. Buna göre şirket, Ankara Büyükşehir Belediyesi tiyatro grubunun iki gün sahnelediği, “Malazgirt’ten Afrin’e İstiklal Mücadelesi” isimli tiyatro oyununun organizasyonu için 200 bin TL aldı. Şirketin AKP döneminde ABB’den aldığı ihaleler bunlarla da sınırlı kalmadı. Şirkete 2018 yılında beş ay içerisinde 1,2 milyon TL bedelli toplam yedi ihale verildiği öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol