birgün

5° AÇIK

EĞİTİM 10.02.2020 22:53

SAÜ’de yemek zammı protestosu

Sakarya Üniversitesi öğrencileri, bir yılda ikinci kez yapılan yemekhane zammını protesto etti

SAÜ’de yemek zammı protestosu

Sultan Temiz

Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) bir yılda ikinci kez yapılan yemekhane zamları protesto edildi. Protestoda yemekhane zamlarının yanı sıra üniversitelilerin çeşitli problemlerine de dikkat çekildi.

Basın açıklaması yapan öğrenciler “Rektör Fatih Savaşan tenezzül edip bir açıklama bile yapmadan A4 kağıdı ile bu zammı uyguladı. Biz de bugün kendisini kendi yöntemiyle uyarıyor ve rektörlüğün önüne zammı kabul etmediğimizi yazan bir A4 yapıştırıyoruz, sürecin çok sıkı takipçisi olacağımızı ve üniversitemizde büyük bir imza kampanyası başlatacağımızı buradan herkese söylüyoruz. Eğer çağrımıza kulak verilmezse daha başka konuları da dile getireceğimizden ve asla bu mücadeleden geri dönmeyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Kendini Kaf dağında görenler rektörlük binasının 2-3 katlı olduğunu unutmasınlar” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız