birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 27.07.2021 12:39

Savcılık, İYİ Partili yöneticinin Ömer Halisdemir paylaşımına soruşturma başlattı

Sosyal medya hesabı üzerinden 15 Temmuz'da hayatını kaybeden Ömer Halisdemir için "darbeci" diyen İYİ Parti Tokat İl Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Songül Sarıtaşlı hakkında savcılık soruşturma başlattı.

Savcılık, İYİ Partili yöneticinin Ömer Halisdemir paylaşımına soruşturma başlattı

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı, İYİ Parti Tokat İl Yönetim Kurulu Üyesi Songül Sarıtaşlı'nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı, "Semih Terzi’nin tersine asıl darbecinin Ömer Halisdemir olduğunu da biliyorsunuz değil mi?" paylaşımına soruşturma başlattı.

Sarıtaşlı, Twitter'da "Semih Terzi'nin tersine asıl darbecinin Halis Demir olduğunu da biliyorsunuz değil mi?" diye yazdı. Sarıtaşlı, tepki üzerine söz konusu paylaşımı silerek sosyal medya hesabını kapattı.

Olayın ardından İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, Sarıtaşlı'nın kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildiğini duyurdu.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı da Sarıtaşlı hakkında soruşturma başlattı. Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, "15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan olaylara ilişkin bazı yorum ve paylaşımları nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığımızca suçu ve suçluyu övme suçundan derhal soruşturma başlatılmıştır. Bu kapsamda şüphelinin ifadesi alınmış olup soruşturma devam etmektedir" ifadelerine yer verildi.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol