SDG’den açıklama: Rusya ile anlaştık

02.12.2019 15:46 DÜNYA
SDG’li Mazlum Kobani, son günlerde SDG ile Türkiye destekli Özgür Suriye Ordusu arasında çatışma haberlerinin geldiği üç bölgede Rus askerlerinin konuşlandırılması konusunda Rusya ile anlaşmaya vardıklarını duyurdu

Rusya ile Suriye Demokratik Güçleri (SDG), Suriye'nin kuzeyinde son günlerde çatışma haberleri gelen üç noktaya Rus askerlerinin konuşlandırılması konusunda anlaştı. SDG Komutanı Mazlum Kobani anlaşmayı Rusça bir tweet ile duyurdu.

SDG Genel Komutanı Mazlum Kobani, dün Suriye’deki Rus kuvvetleri komutanı General Alexander Chaiku ile “verimli bir toplantı” yaptıklarını duyurdu.

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Abdi, şu ifadeleri kullandı: “Bugün Suriye’deki Rus kuvvetleri komutanı General Alexander Chaiku’ya ev sahipliği yapmaktan onur duyduk. Toplantı verimli geçti. Bölgenin huzur ve güvenliği için Rusya güçlerinin Amûdê, Tel Tamer ve Ayn Îsa’ya geçmesi üzerine anlaştık. Ülkemizin menfaati için ortak çalışmaların sürmesini umut ediyoruz.”

Bu üç noktadan son günlerde SDG ile Türkiye destekli Suriye Milli Ordusu (Özgür Suriye Ordusu) arasında çatışma haberleri geliyordu.