birgün

20° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 24.07.2021 11:24

Sean Penn, herkes aşı olana kadar sete dönmeyecek

Dünyaca ünlü aktör Sean Penn, oyuncular ve set ekibinin tamamı aşılanmadığı sürece, yarım bıraktığı “Gaslit” dizisinin setine dönmeyeceğini duyurdu

Sean Penn, herkes aşı olana kadar sete dönmeyecek

Oscarlı ödüllü oyuncu Sean Penn, yarım bıraktığı “Gaslit” dizisine oyuncular ve set ekibinin tamamı aşılanmadan geri dönmeyeceğini açıkladı. Sean’ın bu kararında, Los Angelas’ta Delta varyantı vakalarında görülen artışın neden olduğu belirtiliyor.

NBC Universal stüdyolarında halen sadece “Zone A” denen maskesiz bölgedeki oyuncular ve bu isimlerle yakın çalışan set ekibinin aşı olması zorunlu. Sette bir aşı merkezinin bulunurken, farklı aşı seçenekleri de mevcut.

Aşıları tam olan Penn ise zorunlu aşının, setteki herkesi kapsamanı istiyor. Oyuncu, bunun için kurucusu olduğu kâr amacı gütmeyen yardım kuruluşu Community Organized Relief Effort (CORE) aracılığıyla ücretsiz aşı yapılmasını teklif ediyor.

Penn, Watergate skandalını anlatan “Gaslit” dizisinde Julia Robets ile oynuyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol