birgün

19° AÇIK

Seçime çok az kaldı her şeyi değiştireceğiz

SİYASET 15.05.2022 06:30
Seçime çok az kaldı her şeyi değiştireceğiz
Abone Ol google-news

Politika Servisi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Karaman’da esnaf ve yurttaşlarla bir araya geldi. İYİ Parti Lideri, tarihi Zeyve Pazarı’nı ziyaret etti. Pazar alanındaki fahiş kira bedellerinden şikayet eden esnaf, satış yerlerini kaybetmekten duydukları endişeleri dile getirdi.

Akşener, şunları söyledi: “Benim şöyle bir yöntemim var 20 Ocak 2020’den beri esnaf geziyorum, hiçbir dükkan içinde hiçbir partiyi yermedim, kendi partimi övmedim sadece esnafın derdini, önerilerini hatta eleştirilerini dinledim. Sonra arkadaşlarım kanun teklifini, soru önergesi veriyor iktidarı haberdar ediyorlar. Muhalefet vatandaş tarafından halkın avukatlığını yapmak üzere görevlendirilir iktidar ise hizmet etmek için görevlendirilir. Biz sizleri dinleriz, bütün aldığımız bu bilhassa özel alanları önce ilgili bakanlıkları arıyorum burayı duymamışsınızdır belki diye iletiyorum, bu arada kamuoyuyla paylaşmıyoruz. Cevap vermeyenler olduğu zaman alıyorum grup konuşmama koyuyorum, Türkiye duyuyor. Burayı mesire yeri olarak birçok insan biliyordur ama bu problemi şimdi Türkiye duyacak. Sonra döneceğiz bu konuyla ilgili araştırma önergeleri, soru önergeleri ile sürekli gündemde tutacağız."

GEZİLERE DEVAM

Seçime bir yıl gibi az bir zaman kaldığını ifade eden Akşener, her şeyin değişeceğini ifade ederek, "Bütün bunlara rağmen hiçbir şey olmadığı zaman sonuçta bir yıl kaldı seçime, çok az kaldı. Ondan sonra cümbür cemaat her şeyi değiştireceğiz o ayrı bir şey ama seçim gününe kadar gerçek dertlerin üzerinden yürüyüp rekabeti onun üzerinde yapma kararlılığımız devam edecek. Sizden aldığımız çözüm önerilerini de söylüyoruz. Pandemi döneminde de çok dolaştım ben, çok şey öğrendim esnaftan. Çok makul şeyler söylüyorsunuz" diye konuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol