birgün

10° PARÇALI BULUTLU

YAŞAM 08.11.2015 08:12

Seçimlerle oyalan

Bana yazdığı mektubun başında “Seçimlerle oyalan dur sen daha!” diyor. Geçen hafta, 1 Kasım’dan önce Alman gazeteci arkadaşım kaçarcasına ülkesine döndü diye yazmıştım ya, ondan bir paket geldi, hem de içindekiler Türkçe. Beni fırçalamayı sürdürüyor kısa mektubunda: “Bu seçim de bitti. Varsa yenisi onu da karşılarsınız, paralar nasıl olsa halkın cebinden çıkıyor, ne o demokrasi?! Sen nasıl gazeteci yazar tiyatrocu falansın!?” diye de çıkışmaz mı; “Zenginler ki çok çok zenginler dünyayı yönetedursunlar siz de anca kendi seçimlerinizi yapar durursunuz...” Yani deli doludur anladık da biraz sapıtmış sanki. Ama cin gibidir, “Ne olmuş yazarlığıma sanatçılığıma?” diyeceğimi bileceği için eklemiş: “Yeterince okumuyorsun kardeşim ya da onları belleğinde tutmak zahmetine katlanmıyorsun! Al işte, düşün biraz, birkaç şey gönderiyorum sana...” Alıntılanmış-kopyalanmış dosyanın girişine not düşmüş: “Yalnızca kimi başlıkları aldım, ilgilenirsen arar bulursun gerisini... Rockefeller Ailesi’nin serveti dünyanın 110 ülkesinin bütçesinden daha büyük. Exxon Mobil, Citi Group, JP Morgan gibi dünya devi şirketlere sahip. Oğul David Rockefeller, gelecekle ilgili planını şöyle açıklamış: ‘Dünyada bir devlet oluşturduğumuzda, halkların kendilerini yönetme hakları, artık dünya bankerleri ve entelektüelleri olan ‘elit’in otoritesi altına girecektir.

Yüzyılımızda izleyeceğimiz strateji budur.’ Ancak bir görüşe göre de dünyayı yöneten Rothschild Ailesi. Aslında tek başına değil, ‘Dünyayı Yöneten 12 Aile’ konusu sonra. Şimdi 19.12.2013 tarihli haberde, son yüzyılın en büyük itiraflarını yaptı denilen David Rockefeller’in satır başlarını vereyim:
* TÜRKİYE’YE ADNAN MENDERES ZAMANINDA “MARSHALL YARDIMI” İLE EL ATTIK...
* 1980 DARBESİ BİZİM İSTEKLERİMİZ DOĞRULTUSUNDA YAPILDI...
* BİNLERCE TÜRK GENCİ UYDURMA İDEOJİLER UĞRUNA CAN VERDİ...
* ÖZAL, İSTEKLERİMİZ DOĞRULTUSUNDA KAPILARI SONUNA KADAR AÇTI...
* “KÜRT DEVLETİ PROJESİNİ” HAYATA GEÇİRMEK İÇİN ÖNCE ÖRGÜT YARATTIK...
* HİTLER, BİZİM TARAFIMIZDAN GETİRİLDİ, BURADAKİ YAHUDİLER İSRAİL DEVLETİNİ KURMAYA YARDIMCI OLMADILAR... * ATOM BOMBASI, YAHUDİLERİN YAŞADIĞI ALMANYA’YA ATILAMAZDI, BU NEDENLE JAPONYA KIŞKIRTILDI... * İSRAİL DEVLETİ, ROTSCHILD AİLESİ’NİN CÖMERT MALİ DESTEĞİ İLE KURULDU...
* SOVYETLER BİRLİĞİ’NE YETERİ KADAR ÜLKE TAHSİS EDİLMİŞ, MALİ DESTEK VERİLMİŞTi... * ÇİN, HENÜZ KONTROL EDEMEDİĞİMİZ BİR ÜLKE AMA ABD EKONOMİSİNE KATKISI BÜYÜK... * VİETNAM, KORE, KAMBOÇYA, TAYLAND, ENDONEZYA, AFGANİSTAN, İRAN-IRAK, YUGOSLAVYA SAVAŞ ENDÜSTRİSİ’NİN DENEME VE GELİŞMESİNE YARADI...
* ZAİRE, ÇAD, YEMEN, GUATEMALA, ŞİLİ, BREZİLYA, DOMİNİK, SOMALİ, PANAMA, EL SALVADOR, BOLİVYA, EKVATOR, PERU, URUGUAY, ANGOLA’DAKİ SAVAŞLAR VE DARBELER BİZİM PLANLARIMIZDI...

* BÜTÜN ÜLKE YÖNETİMLERİNİ KONTROL ALTINDA TUTUYORUZ, AKSİ HALDE TERÖR OLAYLARINI DEVREYE SOKUYORUZ... * DÜNYADA HİÇBİR YERDE MAFYA VE KAÇAKÇILIK OLAYLARI BİZİM İZNİMİZ OLMADAN YAPILAMAZ... * NEDEN KUZEY AMERİKA VE BATI AVRUPA VARLIKLI BİR YAŞAM SÜRER DÜNYADAKİ 5 MİLYAR İNSAN, BİZİM 1 MİLYAR İNSANIMIZ İÇİN ÇALIŞIR...”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız