birgün

18° AÇIK

KADIN 13.09.2021 14:49

Sedanur Şen'in şüpheli ölümü: Serdar Yazıcı'nın serbest bırakılmasına savcılıktan itiraz

Maltepe'de Sedanur Şen'in şüpheli ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada Serdar Yazıcı'nın adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılmasına savcılık itiraz etti.

Sedanur Şen'in şüpheli ölümü: Serdar Yazıcı'nın serbest bırakılmasına savcılıktan itiraz

Maltepe'de, 24 yaşındaki Sedanur Şen otel odasında şüpheli şekilde ölü bulundu.

Otelin çalışanı T.Y., Serdar Yazıcı isimli erkeğin elinde çantasıyla odasından çıkarak Şen'in uyanmadığını ve vücudunun morardığını söylemesi üzerine 112 ve 155'e haber verdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Sedanur Şen'in hayatını kaybettiği belirledi. Vücudunda herhangi bir darp izine rastlanmayan Şen'in cansız bedeni, Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Ümraniye'de mobilyacı olarak çalışan Serdar Yazıcı'nın "uyuşturucu madde imal ve ticareti", "uyuşturucu madde kullanma" ve "dolandırıcılık" suçlarından kaydı bulunduğu belirlendi.

Serdar Yazıcı, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Şen'in şüpheli ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada Serdar Yazıcı'nın adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılmasına savcılık itiraz etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol